Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

galeria krcha o schulzu górecka festiwal 2012 leszek mądzik eon horusa cytaty o schulzu szpilki golberg zwierciadło nieznanaukraina drohobycz bruno lublin jarecka filmy nasi artyści noce bułgarii
  Ramka

 

  BRUNO4EVER 
2021-2023 

Dni Brunona Schulza
w Lublinie
SCHULZFEST 
Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***
TAK BYŁO:

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZ
A

DROHOBYCZ 2020„Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych
w grach objętych monopolem państwa,
zgodnie z art. 80 ust. 1
ustawy z dnia 19 listopada 2009 r.
o grach hazardowych” 

ШульцФест 2020

***


VISEGRAD PANOPTICUM
BY BRUNO SCHULZ 2020

***

*** 

 

Odwiedziło nas już:
727361 osób


Jubileuszowy X. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BRUNONA SCHULZA w Drohobyczu

odbędzie się w dniach 5-12 czerwca 2022 roku
10-й МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ БРУНО ШУЛЬЦА у Дрогобичі відбудеться 5-12 червня 2022 року
10th INTERNATIONAL BRUNO SCHULZ FESTIVAL IN DROHOBYCZ will be held on June 5-12, 2022 

Aktualności
BRUNO4EVER 2015. Dni Brunona Schulza Bruno4ever. Listopad 2015. Lublin i Drohobycz


Zapraszamy na naszą już siódmą wystawę MIĘDZY ILUSTRACJĄ A SZTUKĄ w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie oraz na performatywno-kulinarne przygody w HADES SZEROKA. W WBP zobaczymy m.in. obraz niemożliwy, czyli „czarną posadzkę” z Drohobycza… Wernisaż 3 listopada o godzinie 18.


Projekt „Bruno4ever” rozpoczęliśmy w 2008 roku i od tego momentu systematycznie współpracujemy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (wystawy 2011. 2012, 2013, 2014) oraz z innymi instytucjami kultury miasta i regionu (Kazimierz Dolny, Puławy, Radzyń Podlaski). Dziękujmy wszystkim, którzy nam pomagają i wspierają. Nasz projekt to jedyna stała impreza kulturalna w Polsce poświęcona promocji twórczości Brunona Schulza, a przede wszystkim - schulzowskim inspiracjom w sztuce.
Znakomita sala wystawowa WBP należała niegdyś do Biura Wystaw Artystycznych, jest jedyną tak dużą, zbudowaną jeszcze przed wojną właśnie w celach wystawienniczych salą w mieście. Organizujemy zawsze wystawy zbiorowe z aneksem dokumentalnym, prezentując każdorazowo najnowsze prace m.in. Mariusza Drzewińskiego i Stanisława Ożoga oraz szeroką paletę innych malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografików (byli to m.in. Piotr Łucjan, Włodzimierz Finke, Bartłomiej Michałowski, Benek Homziuk, Piotr Kmieć, Sławomir Marzec, Tadeusz Mysłowski, Marian Bocianowski, Lucjan Demidowski, Mariusz Kubielas, Maks Skrzeczkowski, Robert Chudzyński, Sławomir Wójtowicz, Wojciech Walkiewicz i inni), artyści z Ukrainy (Witalij Sadowskij, Włodko Kaufman, Oleg Lubkiwskij, Marian Ołeksiak, Zenon Filipow, Igor Feciak), Niemiec (Dieter Judt) i USA (Loli Kantor). Prezentujemy twórców nie tylko nawiązujących wprost do Brunona Schulza, jego prozy lub biografii, również tych, dla których pisarz z Drohobycza jest źródłem ogólniejszych inspiracji albo jest im bliski przez filozofię twórczości, wizję świata, geograficzny fenomen wielkości prowincji itp.
Na tegorocznej, siódmej edycji wystawy zobaczymy najnowsze prace tych artystów: Mariusz Drzewiński (m.in. „czarna posadzka” z Drohobycza), Stanisław Ożóg (nowe rysunki), Andrzej Widelski i jego uczeń Łukasz Piotrowski (autor cyklu schulzowskiego), Włodzimierz Finke (być może „dowód osobisty” Schulza) oraz białoruska artystka Irena Muraszka (obrazy-tkaniny). Z kolekcji Stowarzyszenia i Muzeum-Pokoju Schulza w Drohobyczu pokażemy prace m.in. Tadeusza Mysłowskiego, Lucjana Demidowskiego i Maksa Skrzeczkowskiego, dokumentacje performance Włodko Kaufmana.
Mysłowski jest autorem cyklu grafik komputerowych „15 par dłoni dla Brunona Schulza”. Demidowski w charakterystyczny dla siebie sposób wykonał czarno-białe fotografie wybranych fragmentów przestrzeni miasta, np. najstarszy cmentarz przy ulicy Truskawieckiej oraz obiekty architektoniczne. Natomiast Skrzeczkowski wyznaczył sobie zadanie inne, oryginalnie ambitne: naświetlał podwójnie ten sam negatywy, raz rejestrował elementy przestrzeni publicznej, ściany i perspektywy uliczne, po czym niejako intuicyjnie nakładał drugi obraz, mianowicie rysunki Schulza. Kaufman jest autorem cyklu realizacji performance przygotowywanych na Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza od 2006 roku, w tym jednej realizacji video („Teatr w zegarze”, zakupionej m.in. przez lubelską Zachętę).
Po wernisażu zapraszamy o godz. 19.30 na dalsze wydarzenia do Hades Szerokiej przy ulicy Grodzkiej 21. Przypominamy, że w dniach 19-20 listopada w Drohobyczu odbędzie się kolejna edycja DRUGIEJ JESIENI, imprezy dedykowanej Schulzowi w rocznicę jego śmierci, organizowanej przez Centrum Polonistyczne Uniwersytetu i Fundację Festiwal i Muzeum Brunona Schulza. W ramach tych wydarzeń planowane są m.in. wystawa „Maski” Piotra Łucjana w synagodze, pierwszy ukraiński pokaz filmu „Schulz” w reżyserii Adama Sikory, spotkanie z młodymi historykami z Uniwersytetu w Drohobyczu (nowe odkrycia schulzowskie), performance Saszy Maksymowa i nowy spektakl Teatru Alter, spotkanie z ekipą lubelskiego pisma internetowego kultura enter i inne. Niebawem podamy pełny program Drugiej Jesieni 2015. Organizujemy wyjazd do Drohobycza w dn. 18-21 listopada, zainteresowanych prosimy o mail: grzeczuk@wp.pl
gj
SALA WYSTAWOWA WIELKA, UL. NARUTOWICZA 4, II p., WSTĘP WOLNY. Między ilustracją a sztuką VII, wystawa zbiorowa. Komisarz Grzegorz Józefczuk. Wernisaż 3 listopada 2015 o godz. 18. Wystawa czynna do 10 listopada 2015. Zrealizowano przy pomocy finansowej miasta Lublin.


25-10-2015, 23:17:51


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs