Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

jarecka galeria cytaty o schulzu zwierciadło krcha górecka bruno nieznanaukraina golberg eon horusa o schulzu nasi artyści bułgarii drohobycz noce filmy lublin leszek mądzik szpilki festiwal 2012
  Ramka


X SchulzFest Lublin-Drohobycz 2022


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZA

Arka Wyobraźni
DROHOBYCZ / UKRAINA
2022

"Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego"

***


  BRUNO4EVER 
2021-2023 

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie
SCHULZFEST 
Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

***

 
Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
908204 osób
Aktualności
SIÓDMY FESTIWAL W DROHOBYCZU NA POCZĄTKU CZERWCA 2016


Siódmy Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu odbędzie się w dniach 3-9 czerwca 2016 roku. Będą wystawy, koncerty, spektakle teatralne, pokazy performance, wielka sesja naukowa, spotkania tłumaczy i spotkania literackie oraz seminarium historyczno-kulturowe, a także off-festiwal.
Program Siódmego Festiwalu jest już znany w szczegółach, jednakże przedstawimy go, gdy zapadną wszystkie decyzje warunkujące jego realizację. Tym razem Festiwal zacznie się w piątek i weekend będzie czasem przewagi wydarzeń kulturalno-artystycznych, w tym kierowanych do szerszej publiczności, zaś pierwsze dni następnego tygodnia zdominują projekty naukowe i spotkania. To podział umowny, bo obie części Festiwalu przenikają się. Grono uczestników to międzynarodowe grono autorytetów w dziedzinie schulzologii, badań literackich i teorii literatury, wybitni twórcy, poeci i pisarze, oraz artyści – przede wszystkim polscy i ukraińscy.
Zapowiadamy wystawy także we Lwowie, w Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki i w centrum artystycznym „Dzyga” oraz w Truskawcu i Stryju. Wystawy będą wydarzeniami artystycznymi ale i formami promocji Festiwalu, zaproszeniem kierowanym do tych, których zaciekawi Brunona Schulz, jego twórczość, biografia, epoka, jak również recepcja, czyli to co nazywamy schulzowskimi inspiracjami w kulturze i sztuce. Przypomnijmy przy okazji, że w 2012 roku ukazały się przekłady niemal całej twórczości prozatorskiej Schulza na ukraiński, wciąż pojawiają się nowe, ostatnio na przykład na język macedoński.
Tematem wiodącym sesji naukowej będzie „Bruno Schulz a współczesna teoria kulturowa”; idea sesji opracowana przez Wierę Meniok dotyczy takich zagadnień: neopragmatyzm w badaniach i interpretacji dzieła Brunona Schulza; drogi uwolnienia tekstu Schulza od ograniczeń metodologicznych/ideologicznych; nowe konteksty kulturowe, które generuje i w których uczestniczy/może uczestniczyć tekst biografii i twórczości Schulza. Po raz trzeci odbędzie się seminarium historyczno-kulturoznawcze pod hasłem „Biografia i dzieło Brunona Schulza: konteksty historyczne i kulturowe międzywojennego Drohobycza”. Bardzo dobrą obsadę mieć będą Spotkania Literackie, w których obok gości zagranicznych uczestniczą najwybitniejsi poeci i pisarze ukraińscy.
gj


11-12-2015, 00:37:38


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs