Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

galeria nasi artyści nieznanaukraina szpilki bułgarii zwierciadło leszek mądzik krcha eon horusa festiwal 2012 drohobycz jarecka o schulzu górecka filmy golberg cytaty o schulzu noce lublin bruno
  Ramka


X SchulzFest Lublin-Drohobycz 2022


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZA

Arka Wyobraźni
DROHOBYCZ / UKRAINA
2022

"Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego"

***


  BRUNO4EVER 
2021-2023 

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie
SCHULZFEST 
Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

***

 
Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
908206 osób
Aktualności
4-7 MAJA. Hades Szeroka Art Festival 2016, czyli knajpa filarem kultury


Literatura, reportaż, muzyczny melanż kultur oraz dobra zabawa i smakowanie wielokulturowej kuchni - to idea i oferta Hades Szeroka Art Festival 2016. Tuż po majowym weekendzie zapraszamy na Grodzką 21 do Lublina. Wystapią m.in. Się Gra, Jakub Niedoborek i Borys Somerschaf oraz Patryk, Stacja Teatr z Konopnicy i porywające Czarne Lwy z Przedmieścia. Nie zabraknie i Brunona Schulza...
PROGRAM
HADES SZEROKA ART FESTIVAL 2016. KNAJPA FILAREM KULTURY
4-7 maja 2016, Hades-Szeroka, Lublin, ul. Grodzka 21
4 MAJA, ŚRODA
GODZ. 18. Promocja książki: Bruno Schulz, „Artyści z Drohobycza, Lilien i Lachowicz”, wydanej przez Warsztaty Kultury i Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza. Prowadzi: Grzegorz Józefczuk.
Okładka Acta Schulziana nr 1

Książka zawiera zapomniane teksty Brunona Schulza, odnalezione i przypomniane po wojnie po raz pierwszy, poświęcone dwóm wielkim artystom urodzonym w Drohobyczu, których twórczości również jest w Polsce zapomniana.

Efraim Mojżesz Lilien (1874-1925) był jednym z najbardziej znanych żydowskich, nowatorskich rysowników i grafików swego czasu, ilustrował m.in. Stary Testament.

Feliks Lachowicz (1884-1941) był polskim malarzem amatorem, stworzył jedyną w swoim rodzaju malowaną „Historię miasta Drohobycza”. Książka ukazuje się w nowym cyklu Acta Schulziana, zainaugurowanym przez Muzeum Pokój Brunona Schulza w Drohobyczu.

 

 

 

 

Jeden z ekslibrisów Liliena Rysunek LACHOWICZA

GODZ. 19. Salon Ludzi Ciekawych, spotkanie z Igorem Stachniwem z Drohobycza, stypendystą MKiDN Gaude Polonia
Igor Stachniw, związany ze środowiskiem offowego Teatru Alter w Drohobyczu, realizuje projekt „Ulica Lipowa. Życie cmentarza. Laboratorium artystyczne pracy badawczej” inspirowany cmentarzem przy ulicy Lipowej w Lublinie żołnierzy Ukraińskiej Armii Ludowej atamana Symona Petlury, którzy wspólnie z legionistami Józef Piłsudskiego walczyli przeciw bolszewikom. Co się stało z żołnierzami, którzy z konieczności osiedli w Lublinie? 

GODZ. 20.00.
Wernisaż wystawy „Hades Szeroka Art. Festiwal”. Poczęstunki.
5 MAJA, CZWARTEK
GODZ. 17. Pogadanka dla dzieci i dorosłych dr Andrzeja A. Widelskiego: „Angelus o Aniołach”, połączona ze zwiedzaniem Kaplicy św. Trójcy na zamku. Spotkanie przy Kaplicy św. Trójcy.
GODZ. 18. Salon Ludzi Ciekawych, spotkanie z Pawłem P. Reszką, autorem książki „Diabeł i tabliczka czekolady”, nominowanej do finału Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki za rok 2015.
Książka Pawła P. ReszkiZbiór tekstów Pawła Piotra Reszki, dziennikarza lubelskiej Gazety Wyborczej, to pierwsza od lat książka reporterska powstała w lubelskim środowisku dziennikarskim, oceniana tak wysoko.

Książka znalazła się w gronie pięciu finalistów VII edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Laureata nagrody poznamy 21 maja.

 

 

 

GODZ. 19. Etno i klasyka. Koncert grupy Się Gra.

Grupa powstała w 1996 roku, obecnie gra w składzie: Jarek Adamów, Bartłomiej Stańczyk i Robert Brzozowski. Inspiruje się muzyką tradycyjną Europy Środkowej, w 2010 grupa wydała drugą płytę „Memories of the Stone”, nagraną w synagodze we Włodawie.

 6 MAJA, PIĄTEK

GODZ. 19. Gitara i śpiew. Koncert urodzinowy gitarzysty Jakuba Niedoborka, śpiewają: Borys Somerschaf oraz Patryk.

Jakub Niedoborek to jeden z czołowych polskich gitarzystów, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, adiunkt na UMCS, prekursor wykonań muzyki flamenco w Polsce, współtwórca wielu projektów i formacji poświęconych muzyce latynoamerykańskiej, argentyńskiej, perskiej, żydowskiej… Borys Somerschaf - dyrygent, kompozytor i znakomity wokalista, specjalizujący się w wykonaniach romansów rosyjskich. Patryk – samorodny talent, związany z kultowymi zespołami romskimi. Koncert będzie muzycznym obrazem tradycji z jednej strony kultury rosyjskiej, z drugiej – romskiej. A ponieważ w dniu koncertu Jakub Niedoborek obchodzi urodziny, to zaprezentuje całą paletę swych możliwości.

Borys Somerschaf

  Jakub Niedoborek

 

 

 

 

 

 

 W PRZERWACH, OKOŁO GODZ. 20, GODZ. 21: 

Aukcja sztuki i osobliwości na rzecz
Muzeum Pokoju Brunona Schulza w Drohobyczu.

Kuchnia wielokulturowa: tajemnice zupy migdałowej. Prezentują: Elżbieta Cwalina i Waldemar Sulisz. Poczęstunki.

7 MAJA, SOBOTA

GODZ. 18. Spektakl wg fragmentów „Opisu obyczajów" ks. Jędrzeja Kitowicza, Stacja Teatr w Konopnicy, kreacja zbiorowa.
Stacja Teatr to, jak podają sami twórcy, „ochotniczy teatr w gminie Konopnica”. Idea teatru zrodziła się w 2013 roku – z inspiracji Waldemara Sulisza. „Opis obyczajów” to trzeci spektakl pasjonatów z gminy Konopnica, premiera miała miejsce 12 grudnia 2015 w Domu kultury w Motyczu.
GODZ. 20.30. Muzyka miejska. Koncert z potańcówką: Czarne Lwy z Przedmieścia
Lubelska kapela Czarne Lwy z Przedmieścia wykonuje taneczne szlagiery wszechczasów. Dzięki unikatowemu brzmieniu kapeli, jazzowemu i stylowemu, muzycy przywracają aurę czasów, kiedy na parkietach królowało tango, walc, swing…

Czarne Lwy z Przedmieścia

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA: Na koncerty prosimy rezerwować miejsca, nr telefonu: 607-260-770.
ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza i Hades Szeroka.
Zrealizowano z pomocą finansową miasta Lublin.


19-04-2016, 23:22:11


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs