Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

nieznanaukraina leszek mądzik krcha festiwal 2012 galeria eon horusa lublin bułgarii golberg nasi artyści bruno cytaty o schulzu górecka szpilki noce filmy drohobycz zwierciadło jarecka o schulzu
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
943790 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Aktualności
BRUNO4EVER 2017. Wystawy fotograficzne Marca Sagnola i Grzegorza Józefczuka.


W 125. URODZINY BRUNONA SCHULZA (1892-1942) ZAPRASZAMY NA DEDYKOWANE MU WYSTAWY w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3 w Galerii na I piętrze.

Wernisaż w środę 12 lipca 2017 roku o godz. 18.00. Wstęp wolny.

WYSTAWA „SCHULZOWSKIE PODRÓŻE PO GALICJI” MARCA SAGNOLA Z PARYŻA.

Marc Sagnol, francuski filozof, germanista, tłumacz, fotograf i filmowiec, dyplomata, podróżnik - miłośnik europejskich rubieży, szczególnie Galicji, Podola, Wołynia, Polesia. Był attache kulturalnym Ambasady Francji w Moskwie, dyrektorem Instytutu Francuskiego w Kijowie i Dreźnie, obecnie pracuje w analogicznej placówce w Erfurcie. Za książkę “Tragique et Tristesse. Walter Benjamin archéologue de la modernité” (2003) otrzymał nagrodę Akademii Francuskiej Prix La Bruyère. Gość VI Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, gdzie prezentował swój film "Cynamon i klepsydra" ("La cannelle et le sablier"). Ten film w 2003 roku towarzyszył wystawie fotografii autora w Muzeum Żydowskim w Paryżu. W tym roku uczestniczył w paryskim seminarium „Paryż-Lublin700”, zorganizowanym z okazji 700 lat dialogu polsko-francuskiego w rocznicę 700 lat miasta Lublina; miał wykład o urodzonym w Lublinie wybitnym filozofie francuskim Emilu Mayersonie, starszym bracie Franciszki Arsztajnowej.Fotografuje „analogowo” i sam obrabia filmy jak i odbitki. Od trzydziestu lat jeździ do Polski, Ukrainy, Białorusi utrwalając ślady świata żydowskiego, który dzisiaj istnieje już tylko w literaturze i pamięci.

WYSTAWA „PROWINCJA OSOBLIWA” GRZEGORZA JÓZEFCZUKA Z LUBLINA.

Grzegorz Józefczuk, publicysta, dziennikarz, krytyk, praktyk kultury, prezes Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu (Ukraina), laureat Nagrody Miasta Lublina za Upowszechnianie Kultury (2012), doktor honoris causa Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu, stypendysta MKiDN. Inicjator projektu Bruno4ever i Salonu Ludzi Ciekawych w Lublinie.
Wystawa nawiązuje do sławnego zdania Brunona Schulza, odnoszącego się do jego rodzinnego Drohobycza:
Tam, gdzie mapa kraju staje się już bardzo południowa, płowa od słońca, pociemniała i spalona od pogód lata, jak gruszka dojrzała - tam leży ona, jak kot w słońcu – ta wybrana kraina, ta prowincja osobliwa, to miasto jedyne na świecie (Bruno Schulz, Republika marzeń).
Jaki jest współczesny Drohobycz, czy pozostaje przesycony tymi barwami i obrazami, jakimi zafascynował Brunona Schulza, czy przeciwnie, wraz z odejściem jego dawnych mieszkańców uwodzicielski czar prysł?! Odpowiedź nie jest prosta.Nie ma jednej odpowiedzi. Miasto Drohobycz poddawane jest szczególnej agresji i broni się przed zmianą swej tożsamości.

Wystawom towarzyszy „aneks dokumentalny”, czyli plakaty Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, jaki w tym schulzowskim mieście odbywa się od 2004 roku co dwa lata, pod patronatem MKiDN oraz Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Wystawy przygotowało Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza w ramach projektu „Bruno4ever 2017. Dni Brunona Schulza w Lublinie” realizowanego od dziesięciu lat (ze wsparciem finansowym miasta Lublin).05-07-2017, 03:14:11


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs