Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

bułgarii drohobycz eon horusa noce nieznanaukraina galeria leszek mądzik bruno nasi artyści szpilki zwierciadło festiwal 2012 golberg cytaty o schulzu lublin filmy jarecka krcha górecka o schulzu
  Ramka


X SchulzFest Lublin-Drohobycz 2022


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZA

Arka Wyobraźni
DROHOBYCZ / UKRAINA
2022

"Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego"

***


  BRUNO4EVER 
2021-2023 

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie
SCHULZFEST 
Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

***

 
Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
909206 osób
Aktualności
LWÓW. 25. Book Forum Best Book Award dla "Narzeczonej Schulza"


Nagrodę 25. Book Forum / Forum Wydawców we Lwowie w kategorii "biografia" otrzymała "Narzeczona Schulza" Agaty Tuszyńskiej, książka, która na rynek ukraiński trafia w przekładzie Wiery Meniok, a edytorsko jest dziełem oficyny Wydawnictwo 21 z Czerniowiec.

Forum Wydawców, które od niedawna przyjęło nazwę Book Forum, jest największym w Ukrainie i jednym z największych w naszej części Europy przedsięwzięciem łączącym formułę festiwalu literackiego z targami książki otwartymi dla najszerszej publiczności. Forum powstało w 1994 roku z inicjatywy Oleksandry Kowal; wtedy odbyło się 25 różnego rodzaju wydarzeń - obecnie, w ramach edycji jubileuszowej takich wydarzeń było około... tysiąca (w tym prezentacje kilkuset nowych książek) w 50 najróżniejszych miejscach Lwowa. Na uroczystość otwarcia 25. Book Forum przyjechał prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
20 września wręczono nagrody «Book Forum Best Book Award». Na konkurs zgłoszono 508 książek 103 wydawnictw - w 16 kategoriach. W kategorii "biografia" «Book Forum Best Book Award» zdobyła "Narzeczona Schulza" Agaty Tuszyńskiej, książka, która na rynek ukraiński trafia w przekładzie Wiery Meniok, a edytorsko jest dziełem oficyny Wydawnictwo 21 z Czerniowiec. 22 września książkę promowano podczas spotkania w lwowskim Teatrze Kurbasa, a 24 września - na spotkaniu w Bibliotece Miejskiej w Drohobyczu.
Zobacz:
http://bookforum.ua
https://www.facebook.com/schulzfest2018/photos/pcb.1016255735202123/1016254318535598/?type=3&theater


25-09-2018, 06:21:07


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs