Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

nieznanaukraina bruno festiwal 2012 lublin nasi artyści eon horusa drohobycz leszek mądzik jarecka noce górecka zwierciadło galeria bułgarii filmy golberg szpilki krcha cytaty o schulzu o schulzu
  Ramka


X SchulzFest Lublin-Drohobycz 2022


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZA

Arka Wyobraźni
DROHOBYCZ / UKRAINA
2022

"Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego"

***


  BRUNO4EVER 
2021-2023 

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie
SCHULZFEST 
Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

***

 
Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
822305 osób
Aktualności
LWÓW. 25. Book Forum Best Book Award dla "Narzeczonej Schulza"


Nagrodę 25. Book Forum / Forum Wydawców we Lwowie w kategorii "biografia" otrzymała "Narzeczona Schulza" Agaty Tuszyńskiej, książka, która na rynek ukraiński trafia w przekładzie Wiery Meniok, a edytorsko jest dziełem oficyny Wydawnictwo 21 z Czerniowiec.

Forum Wydawców, które od niedawna przyjęło nazwę Book Forum, jest największym w Ukrainie i jednym z największych w naszej części Europy przedsięwzięciem łączącym formułę festiwalu literackiego z targami książki otwartymi dla najszerszej publiczności. Forum powstało w 1994 roku z inicjatywy Oleksandry Kowal; wtedy odbyło się 25 różnego rodzaju wydarzeń - obecnie, w ramach edycji jubileuszowej takich wydarzeń było około... tysiąca (w tym prezentacje kilkuset nowych książek) w 50 najróżniejszych miejscach Lwowa. Na uroczystość otwarcia 25. Book Forum przyjechał prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
20 września wręczono nagrody «Book Forum Best Book Award». Na konkurs zgłoszono 508 książek 103 wydawnictw - w 16 kategoriach. W kategorii "biografia" «Book Forum Best Book Award» zdobyła "Narzeczona Schulza" Agaty Tuszyńskiej, książka, która na rynek ukraiński trafia w przekładzie Wiery Meniok, a edytorsko jest dziełem oficyny Wydawnictwo 21 z Czerniowiec. 22 września książkę promowano podczas spotkania w lwowskim Teatrze Kurbasa, a 24 września - na spotkaniu w Bibliotece Miejskiej w Drohobyczu.
Zobacz:
http://bookforum.ua
https://www.facebook.com/schulzfest2018/photos/pcb.1016255735202123/1016254318535598/?type=3&theater


25-09-2018, 06:21:07


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs