Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

górecka bułgarii drohobycz lublin cytaty o schulzu festiwal 2012 szpilki zwierciadło galeria noce eon horusa jarecka bruno nieznanaukraina krcha nasi artyści golberg o schulzu leszek mądzik filmy
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
943628 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Aktualności
DROHOBYCZ. Uszkodzenia Muzeum-Pokoju Brunona Schulza. PROSIMY O POMOC


PROSIMY O POMOC.

W nocy 23 na 24 października zostało zalane nasze Muzeum-Pokój Brunona Schulza - wodą cieknącą strumieniami z sufitu, z uruchamianej uniwersyteckiej "instalacji" ogrzewczej. Mimo obowiązku monitoringu "zachowania się" wiekowej instalacji ogrzewczej w czasie rozruchu, awarię stwierdzono dopiero kiedy woda lała się po elewacji budynku oraz wewnątrz budynku na drugim (ukraińskie: trzecim) piętrze już nie tylko w Muzeum-Pokoju, ale też na korytarzu (gdzie potem zebrano czterdzieści wiader wody) obok Muzeum.

Sufit (zobaczcie foto) w Muzeum został zalany niemal w całości. Sufit ma ponad sto lat. Typowym sposobem renowacji, po około trzech miesiącach - jak uważa administracja - wysychania sufitu, jest zaklejanie zdeformowanego sufitu pseudodekoracyjnymi panelami ze styropianu, na co się nigdy nie zgodzimy. Przygotowujemy odrębny projekt renowacji.

Drohobycz, zalane Muzeum-Pokój B. Schulz, 24.10.2018

Dotkliwe straty materiałów archiwalnych są jeszcze trudne do oszacowania. Nie chodzi o ilościowy szacunek, niemniej wiemy, że pewne dokumenty zostały utracone bezpowrotnie (np. korespondencja Jerzego Ficowskiego z dr Wierą Meniok), inne uszkodzone (archiwalne "Wiadomości literackie" i "Skamander") a pewne obiekty współczesne poważnie zabudzone. Dr Meniok jest wstrząśnięta tym, co się stało oraz poruszona brakiem reakcji ze strony środowisk humanistycznych Uniwersytetu.

Muzeum-Pokój Brunona Schulza, 24.10.2018

Spisujemy i szacujemy te straty, jak i szacujemy koszta związane z przywróceniem funkcjonalności pomieszczeń (sufit, meble, podłoga, ściany) oraz likwidacji uciążliwego zapachu stęchlizny, po czym powiadomimy zarządcę, czyli Uniwersytet w Drohobyczu, o ich wielkości.

Muzeum-Pokój Brunona Schulza, 24.10.2018

Jak dotychczas, nasze Stowarzyszenie, które ma popisaną z Uniwersytetem umowę o współpracy i jest współopiekunem Muzeum-Pokoju, nie zostało oficjalnie powiadomione przez Uniwersytet o zaistniałej sytuacji. Jest nam przykro z tego powodu. Dlatego będziemy starali po raz kolejny poruszyć opinie wielu środowisk naukowo-kulturalnych Ukrainy i Europy w obronie Muzeum-Pokoju Brunona Schulza.

Wbrew opiniom niektórych osób, nie wiążemy wydarzeń ostatnich lat (2008-10 - kradzież tablicy pamiątkowej w miejscu śmierci Brunona Schulza, 2014 - próba likwidacji Centrum Polonistycznego Uniwersytetu, 2018 - obecna próba zniszczenia Pokoju - Muzeum oraz inne) jako mające ze sobą jakikolwiek związek lub sterowane przez kogokolwiek.

Grzegorz Józefczuk, dr hc Uniwersytetu w Drohobyczu, prezes Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza.

Kto z Państwa może wspomóc prace nad remontem Muzeum-Pokoju Brunona Schulza w Drohobyczu, prosimy o darowizny na poniższe konto.
Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza (20-112 Lublin, Grodzka 21, NIP 946 25 41 858), z dopiskiem: darowizna "muzeum" (potwierdzamy fakt darowizny mailowo oraz stosownym dokumentem bankowym, a za zgodą Darczyńcy darowizna zostanie wymieniona na naszej stronie www i w zapisach Muzeum-Pokoju):

PKO BP oddz. II w Lublinie
83 1020 3150 0000 3702 0048 1697

Przelewy zagraniczne:

PL 83 1020 3150 0000 3702 0048 1697

albo kod BIC / Swift: BPKOPLPW


04-11-2018, 18:35:43


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs