Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

bruno cytaty o schulzu o schulzu golberg jarecka nasi artyści zwierciadło filmy leszek mądzik drohobycz noce eon horusa bułgarii górecka galeria krcha festiwal 2012 lublin nieznanaukraina szpilki
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
973723 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Aktualności
NAGRODY KARPACKA EUROPA WSPÓLNYCH WARTOŚCI DLA WIERY MENIOK


WIERA MENIOK, dyrektor Muzeum i Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, została laureatką prestiżowej NAGRODY KARPACKA EUROPA WSPÓLNYCH WARTOŚCI, wręczonej podczas XIII FORUM EUROPA-UKRAINA w Rzeszowie.

Nagrodą Karpacka Europa Wspólnych Wartości są honorowane osoby lub instytucje z państw karpackich, które swoimi działaniami przyczyniły się do krzewienia wspólnych europejskich wartości w Europie Środkowej i Wschodniej, miały także wpływ na rozwój współpracy oraz porozumienia w regionie.
4 lutego 2020 roku na wielkiej gali XIII Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie (Jasionka) nagrodami Karpacka Europa Wspólnych Wartości zostali uhonorowani: dyrektor Muzeum i Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu dr Wiera Meniok oraz dyrektor Południowo-Wschodniego Instytutu Naukowego w Przemyślu prof. Stanisław Stępień.
ZOBACZ. Relacja z gali https://www.podkarpackie.pl:
https://www.youtube.com/watch?v=3679gIA5QRE

XIII Forum Europa-Ukraina, 4.02.2020

/podkarpackie.pl/

W roku 2019 na XII Forum Europa-Ukraina nagrody otrzymali historycy: Dyrektor Studium Europy Wschodniej UW Jan Malicki oraz prof. Igor Cependa, rektor Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku, na XI Forum - dwaj wybitni twórcy sztuki filmu: Jerzy Hoffman i Oleg Sentsow.
* FORUM EUROPA-UKRAINA, organizowane od 2007 r., jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Instytut_Studiów_Wschodnich
Głównym tematem trzynastego już Forum jest kwestia kontynuacji procesu reform i modernizacji Ukrainy w sytuacji zmian na szczycie władzy w Kijowie w wyniku wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Słabo widoczne efekty reform, niestabilność gospodarki, powszechny niedostatek spowodowały niezadowolenie w społeczeństwie i w konsekwencji - porażkę poprzedniego obozu rządzącego. Społeczeństwo Ukrainy ma bardzo wysokie oczekiwania wobec nowych władz. W związku z tym, aktualne pozostaje pytanie, jaka będzie polityka władz wyłonionych w rezultacie wyborów i czy Ukraina wykorzysta możliwości, które daje współpraca z krajami Unii Europejskiej i NATO? Jakie następne działania powinien podjąć Kijów i jego zachodni partnerzy, żeby zapewnić stały rozwój kraju i jego integrację ze strukturami europejskimi i euroatlantyckimi?
opr. red


05-02-2020, 04:10:40


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs