Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

lublin filmy o schulzu eon horusa cytaty o schulzu festiwal 2012 zwierciadło górecka nieznanaukraina jarecka golberg galeria drohobycz bułgarii bruno nasi artyści leszek mądzik noce szpilki krcha
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
937886 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Aktualności
Bruno4ever 2021-2023. DNI BRUNONA SCHULZA W LUBLINIE


Więcej Brunona w Lublinie
Nasze Stowarzyszenie otrzymało w procedurze konkursowej  grant Miasta Lublin na realizację w latach 2021-2023 projektu „Bruno4ever. Dni Brunona Schulza w Lublinie”. Rok 2022 ma dla nas znaczenie szczególne ze względu na 15-lecie działalności Stowarzyszenia, 15-lecia projektu Bruno4ever oraz z racji tego, że w 2022 roku odbędzie się jubileuszowy X. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, zawsze wspierany przez lubelskie środowiska kultury i nauki.

W ramach Bruno4ever odbywają się międzynarodowe wystawy i performance, spektakle teatralne i koncerty, pokazy filmów i dokumentacji festiwalowych, debaty i spotkania, pobyty gościnne ukraińskich artystów i spotkania z schulzologami z Polski i zagranicy. Część tych działań "trafia" do Lublina z Drohobycza, a część z pomysłów lubelskich jest potem prezentowana na festiwalu w Drohobyczu.
KAMERALNY FESTIWAL
Bruno4ever jest kameralnym festiwalem miłośników twórczości Brunona Schulza, podkreślającym związki Lublina z Drohobyczem, jakie wynikają z powinowactwa postaci dwóch wielkich twórców - Brunona Schulza i Józefa Czechowicza, jak również z działalności badacza ich dzieła - prof. Władysława Panasa (1947-2005). Bruno Schulz jest oparciem i pretekstem. Dotychczas w programach Bruno4ever odbyło się ponad 150 wydarzeń z autorskim udziałem wielu gości z Ukrainy jak i m.in. z Japonii, Niemiec czy Francji. Przy realizacji projektu Stowarzyszenie współpracowało i współpracuje z wieloma instytucjami miasta Lublina i regionu, takimi jak m.in. MBP i WBP, Muzeum Lubelskie, Galeria Gardzienice, Teatr NN, Kawiarnia Artystyczna Hades, a w ramach Bruno4ever 2021-2023 takimi wiodącymi partnerami będą Warsztaty Kultury i Centrum Spotkania Kultur oraz m.in. Alliance Française.
JUBILEUSZE ROKU 2022
Stowarzyszenie wystąpiło w konkursie o trzyletni grant Miasta Lublin, aby móc przygotować wydarzenia roku 2022 jako kulminacyjne i jubileuszowe. Mianowicie jest to rok 15-lecia działalności Stowarzyszenia, 15-lecia projektu Bruno4ever oraz właśnie w 2022 roku odbędzie się jubileuszowy X. Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, którego jesteśmy współorganizatorem (cykl 2-letni, czyli de facto 20-lecie pracy festiwalowej w Drohobyczu).
Planujemy przeprowadzić w 2022 roku w Lublinie wyjątkowy „SchulzFest”, czyli dedykowany Brunonowi Schulzowi festiwal zwieńczający 20-lecie naszej współpracy z ukraińskim partnerem, inicjatorem Festiwalu w Drohobyczu (Centrum Polonistyczne Uniwersytetu w Drohobyczu, dyrektor Festiwalu dr Wiera Meniok), i wieloma zaprzyjaźnionymi ukraińskimi instytucjami i osobami. Chcemy w Lublinie zaprezentować najnowsze europejskie przedsięwzięcia artystyczno-kulturalne inspirowane biografią i dziełem Brunona Schulza, przypomnieć dorobek Bruno4ever i rolę artystów lubelskich w międzynarodowej kooperacji sztuki, jak też znaczenie Bruno4ever w kulturalnej współpracy polsko-ukraińskiej.
SCHULZFEST LUBLIN
Główny akcent 3-letniego grantu to wydarzenia Bruno4ever 2022, równoległe do jubileuszowego X. Festiwalu 2022 w Drohobyczu. Jednym z ważnych wydarzeń, jak planujemy w Lublinie, będzie wystawa "Okaleczonym mit" Nikity Kadana (przygotowana na Festiwal 2020 w Drohobyczu), wybitniejszego ukraińskiego artysty wizualnego młodszego pokolenia, laureata wielu nagród, reprezentanta Ukrainy na Biennale w Wenecji. Ponadto …. I tutaj pozwolimy sobie nie zdradzać szczegółów, bo są one w fazie ustaleń. W tle 3-letniego projektu - wiele akcji artystycznych, wystaw, spotkań zgrupowanych w cykl "Ułamki zwierciadła LUB-DRO", dwa plener artystyczne pod hasłem "Pamięć zaułków”. Planujemy udział artystów, kulturoznawców, slawistów, tłumaczy m.in. z Ukrainy, Francji, Niemiec, Izraela, Japonii, Rosji – współpraca międzynarodowa i kulturalne projekty międzynarodowe tworzą jądro "Bruno4ever 2021-2023".
Swoistym łącznikiem trzech lat 2021-2023 jest projekt "Pixel-art. Działanie performatywne" - wmurowanie systemu niewielkich znaków artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina przez Oleksandra Maksymowa, artystę i aktora z Drohobycza. Te działania już trwają. Ponadto w 2021 roku zaplanowaliśmy plener malarski polsko-ukraiński i spotkania z artystami oraz wydanie specjalnego zeszytu z cyklu "Acta Schulziana". Będziemy o tym informować na bieżąco.
red
"PROJEKT ZREALIZOWANY DZIĘKI WSPARCIU MIASTA LUBLIN"


12-05-2021, 23:15:18


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs