Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

golberg filmy krcha eon horusa jarecka bułgarii o schulzu noce festiwal 2012 bruno zwierciadło leszek mądzik nasi artyści szpilki galeria drohobycz górecka lublin nieznanaukraina cytaty o schulzu
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
930648 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Aktualności
X. SCHULZFEST 2022. Wizyta studyjna w Drohobyczu i we Lwowie


Wizyta studyjna w Drohobyczu i we Lwowie. Spotkania z Rektor i Merem. Trwają prace nad finalnym programem jubileuszowego X. Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, planowanego w dniach 5-12 czerwca 2022 roku.

WAŻNA ROLA UNIWERSYTETU
Podczas wizyty studyjnej w połowie lutego organizatorzy Festiwalu spotkali się z prof. Walentyną Bodak, panią rektor Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu (w spotkaniu uczestniczył dr Jurij Wowk, prorektor do spraw międzynarodowych). Uniwersytet był i pozostaje głównym partnerem - współorganizatorem Festiwalu, a bezpośrednim organizatorem - Centrum Polonistyczne Uniwersytetu. Pani rektor przywita gości Festiwalu na jego oficjalnym otwarciu 5 czerwca. Uniwersytet użyczy swoich sal, w budynku głównym, jak i w budynkach m.in. wydziału biologii i wydziału historii oraz filologii - i będzie wspomagać Festiwal w innym jeszcze zakresie.


Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Józefczuk, dyrektor artystyczny SchulzFestu, prof. Walentyna Bodak, rektor Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu, dr Wiera Meniok, dyrektor SchulzFestu, dr Jurij Wołk, prorektor Uniwersytetu do spraw kontaktów międzynarodowych.

WSPARCIE MERA DROHOBYCZA
Odbyło się również spotkanie z merem Drohobycza Tarasem Kuczmą. Mer obejmuje, podobnie jak poprzednio, patronat honorowy nad Festiwalem, miasto wesprze w różnych formach wydarzenia Festiwalu, włączy się w ich promocję adresowaną do szerokiego grona mieszkańców i turystów - to bardzo ważne dla Festiwalu zapewnienia. Mer przywita gości Festiwalu na jego otwarciu 5 czerwca.


Na zdjęciu od lewej: dr Wiera Meniok, dyrektor SchulzFestu, Taras Kuczma, mer Drohobycza, Grzegorz Józefczuk, dyrektor artystyczny SchulzFestu.

PRZYCHYLNOŚĆ WIELU INSTYTUCJI
W Muzeum Drohobyczyna rozmawiano o planach wystawowych Festiwalu z Nadią Kiktą, która sprawuje pieczę nad właśnie działalnością wystawową muzeum. Festiwal liczy również na kontynuację owocnej współpracy z galerią sztuki współczesnej szkoły plastycznej kierowanej przez Igora Szymko oraz z prywatną galerią D&A Dmytro Stecki. Swoje zasoby lokalowe i techniczno-sprzętowe odda do dyspozycji podczas Festiwalu także Centrum Ukraińsko-Austriackie, które niedawno uzyskało i odnowiło pomieszczenia w willi przy ul. Iwana Franki 14 - potwierdził Jarosław Łopuszański, dyrektor Centrum.
CENTRUM INAUGURACJI
Wielkie znaczenie dla ciągłości edycji festialowych i struktury wydarzeń ma współpraca z Lwowskim Akademickim Obwodowym Teatrem Muzyczno-Dramatycznym im. Jurija Drohobycza w Drohobyczu. Dyrektor Mykoła Hnatenko potwierdził gotowość teatru do udostępniania sal (i zaplecza techniczno-organizacyjnego) dla X. SchulzFestu. Tutaj, już tradycyjnie, odbędzie się uroczystość inauguracji Festiwalu i tutaj będą odbywać się najważniejsze koncerty i spektakle.
LWÓW! PROMOCJA I WYDARZENIA
Natomiast podczas wizyty we Lwowie kluczowe było spotkanie z artystą Włodko Kaufmanem, dyrektorem artystycznym centrum i galerii "Dzyga". Ustalono, że promocyjna konferencja prasowa Festiwalu odbędzie się w "Dzydze", i że galeria "Dzyga" jest otwarta na propozycję wystawy promującej SchulzFest. Owocne było, jak zawsze, spotkanie z Natalią Filewycz, badaczką twórczości Brunona Schulza, znawczynią kulturalnej tradycji Ziemi Lwowskiej. Wątek lwowski jest bardzo silny, już dużo wcześniej organizatorzy Festiwalu skontaktowali się z liderami projektu Lwów MIasto Literatury UNESCO, którzy deklarują wsparcie dla SchulzFestu.
EFEKTY, USTALENIA
Możemy już powiadomić, że Konferencja Prasowa X. SchulzFestu odbędzie się w Galerii Dzyga we Lwowie dnia 29 maja 2022. Promocyjny "program lwowski", poprzedzający "właściwy" Festiwal w Drohobyczu, będzie bardzo bogaty i ciekawy, o czym napiszemy w stosownym czasie.
Dziesiąta edycja SchulzFestu 2022 w Drohobyczu, odbywająca się na początku czerwca, sprzężona będzie z wydarzeniami SchulzFest Lublin, jakie planujemy w lipcu 2022 w Lublinie. SchulzFest Lublin będzie polską prezentacją wybranych dokonań festiwalu drohobyckiego, jak też nową formą współpracy polsko-ukraińskiej - czyli lubelsko-drohobyckiej. Najważniejszym partnerem SchulzFest Lublin będzie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ważną rolę pełnić będzie również Centrum Kultury w Lublinie. I właśnie na scenie Centrum Kultury (gdzie rezydują takie teatry jak Provisorium, Scena in Vitro, Lubelskie Teatr Tańca) w dniu 21 maja 2022 roku spektakl "Noc Helvera" zaprezentuje Teatr Jurija Drohobycza z Drohobycza, partner SchulzFestu - będzie to promocja wydarzeń roku 2022 w Drohobyczu i w Lublinie.
To jedynie niektóre z ustaleń współtworzących wielki program SCHULFEST 2022 - W ROKU BRUNONA SCHULZA.
red

 


21-02-2022, 01:06:01


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs