Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

górecka krcha zwierciadło nasi artyści drohobycz eon horusa o schulzu festiwal 2012 bułgarii leszek mądzik noce nieznanaukraina bruno golberg jarecka lublin cytaty o schulzu galeria filmy szpilki
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
943670 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Aktualności
SCHULZFEST LB-DRO 2022. Spektakl z Drohobycza - „Noc Helvera” - 9 lipca - w Centrum Kultury


„Noc Helvera”, jeden z najważniejszych współczesnych polskich dramatów, zagra
w Lublinie 9 lipca na scenie Centrum Kultury Lwowski Akademicki Obwodowy Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Jurija Drohobycza w Drohobyczu.
Ukraińscy aktorzy przyjeżdżają do Lublina w ramach X SchulzFest Lb-Dro 2022.

Zapraszamy na spektakl „Noc Helvera” 9 lipca (sobota) o godz. 19 do Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12. Wstęp wolny.

„Noc Helvera”, jeden z najważniejszych współczesnych polskich dramatów (premiera polska 1999 rok), wystawiany  jest na wielu scenach Europy. Nawiązuje do wydarzeń „nocy kryształowej” 1938 roku, lecz w warstwie fabularnej i przesłaniu jest uniwersalny i przerażająco aktualny. Ukazuje rozedrganie człowieka w obliczu totalitaryzmu, każdego zagrożenia i każdej indoktrynacji, agresji, nakładające się na pragnienie akceptacji społecznej i osobistej, opowiada o inności i godności, o samotności, miłości, wolności i poświęceniu. Jest krytyką współczesnego społeczeństwa, generującego zagrożenia i przemoc pod różną postacią.

Ekipa teatru z Drohobycza przygotowała spektakl o wielkim ładunku emocjonalnym, czytelny i przejmujący, bardzo dynamiczny i znakomicie zagrany; to aktorstwo fizyczne z mroczną podszewką psychologiczną, mocne, silne, ale też motywujące widza, poprzez ukrytą wieloznaczności kontekstów oglądanych scen, do własnych interpretacji – zgodnie z jego „tu i teraz”. Spektakl grany jest po ukraińsku – lecz w tym przypadku język nie stanowi bariery przekazu teatralnego.

Teatr im. Jurija Drohobycza z Drohobycza jest stałym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, ukraińsko-polskiego, drohobycko-lubelskiego projektu dedykowanego autorowi „Sklepów cynamonowych”, adresowanego do międzynarodowych środowisk ludzi kultury, literaturoznawców, pisarzy i poetów, artystów, dla których kultura jest formą wolności i dialogu. Występ Teatr im. Jurija Drohobycza w Centrum Kultury w Lublinie wpisuje się w tę misję, jest częścią programu jubileuszowego, X. Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza, rozpisanego na część lubelska i drohobycką (patrz program: www.brunoschulzfestival.org).

Teatr z Drohobycza przyjeżdża do Lublina na zaproszenie Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza. Projekt wspierany finansowo przez Miasto Lublin.

O drohobyckim spektaklu „Noc Helvera” zobacz:

https://www.youtube.com/watch?v=mybGflgC1jo

https://drohobych-rada.gov.ua/інвестиційні-обєкти-дрогобицької-г/

Lwowski Akademicki Obwodowy Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Jurija Drohobycza w Drohobyczu/ Ukraina; dyrektor: Mykoła Hnatenko.

  • „NOC HELVERA” Ingmara Villqista (Jarosław Świerszcz); reżyseria, scenografia i kostiumy, opracowanie muzyczne: Jurij Fedczuk, Oleksandr Korol; przekład na ukraiński: Lesia Jaremkewycz-Ratyńska; występują: Helver – Jurij Fedczuk, Karla – Ałła Łatyszewa-Kruk; premiera 30 grudnia 2021 roku.
    Czas: 1,40 godz. bez przerwy.
    Strona Teatru w Drohobyczu: http://www.theatre.in.ua

02-07-2022, 23:51:28


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs