Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

górecka szpilki leszek mądzik bułgarii cytaty o schulzu o schulzu galeria jarecka lublin festiwal 2012 drohobycz filmy nieznanaukraina krcha eon horusa bruno nasi artyści golberg noce zwierciadło
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
937892 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Aktualności
DROHOBYCZ. SchulzFest 2024. Programowe i organizacyjne sygnały


Jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza – „Arka Wyobraźni Brunona Schulza” – odbędzie się w Drohobyczu w dniach 7-13 lipca 2024 roku. Finalizowane są ustalenia programowo-organizacyjne, niebawem opublikujemy Program XI SchulzFestu 2024. Tymczasem kilka zapowiedzi.

Organizatorzy Festiwalu stale monitorują sytuację w Ukrainie, przede wszystkim w Drohobyczu i regionie lwowskim, pozostając w kontakcie z tamtejszą administracją. Jesteśmy po rozmowach z władzami Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu w sprawie lokacji festiwalowych, wsparcia lokalnego i regionalnego, zachowania bezpieczeństwa itp. Podobnie, swoje stałe wsparcie dla Festiwalu potwierdził Lwowski Akademicki Obwodowy Muzyczno-Dramatyczny Teatr im. Jurija Drohobycza. Dziękujemy również m.in. Galerii Sztuki Współczesnej drohobyckiej szkoły plastycznej, która udostępni swe sale, jak i Galerii DiA, oraz innym partnerom.
RĄBEK TAJEMNICY
Ustalenia programowe trwają, przede wszystkim co do detali, niebawem o nich poinformujemy. Tymczasem możemy powiadomić, na zasadzie sygnalnej, o niektórych uczestnikach ze strony ukraińskiej.
Swój udział w XI SchulzFeście potwierdził jeden z najwybitniejszych pisarzy ukraińskich – Jurij Andruchowycz. Do Drohobycza z projektem performance przyjedzie Włodko Kaufman, wybitny artysta i promotor sztuki współczesnej w Ukrainie, szef artystyczny sławnego centrum Dzyga we Lwowie, który podobnie jak Andruchowycz – jest wierny drohobyckiemu festiwalowi od lat.  
Bardzo cieszymy się, że w nurcie teatralnym zobaczymy spektakl Teatru na Podolu, jednego z najważniejszych teatrów Kijowa – „Proces” według Franza Kafki, najnowszą premierę tego wyjątkowego zespołu. Natomiast kameralną ucztę teatralną zapowiada wizyta Cambaleo Teatro z Madrytu z autorskim, przejmującym spektaklem „Z ciemności głos”.
Tyle na razie i na zachętę.
WSPARCIE INSTYTUCJI
XI SchulzFest 2024, czyli Międzynarodowy Festiwal „Arka Wyobraźni Brunona Schulza”, może odbyć się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP (grant programu „Promocja kultury polskiej za granicą), dzięki miastu Lublin (grant „Bruno4ever 2024-2026…”) oraz dzięki innym, ważnym partnerom, o których napiszemy w miarę konkretyzacji programu i działań organizacyjnych.
Swoje wsparcie potwierdził Konsulat Generalny RP we Lwowie.
Dziękujmy.
DOJAZD, ZAPLANUJ TERAZ
Miłośnicy Brunona Schulza i SchulzFestu z Polski mają kilka możliwości dojazdu do Drohobycza. Ważne jest, że z Warszawy przez Lublin, a potem Lwów i Stryj, kursuje codziennie bezpośredni autobus do Drohobyczu, który na miejscu jest zazwyczaj między 5 a 6 rano. Kurs z Polski jest kursem wieczorowo-nocnym.
Dwie inne możliwości to: 1/ podróż do Lwowa (pociągiem, autobusem), a ze Lwowa marszrutką do Drohobycza; 2/ podróż na przejście piesze Medyka-Szegini koło Przemyśla, stamtąd do Drohobycza.
Trzecia wersja – to podróż autem przez dowolne przejście na Ukrainę.
Organizatorzy Festiwalu pomagają podróżnym po wcześniejszym kontakcie.

red


14-04-2024, 21:08:59


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs