Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

lublin nieznanaukraina festiwal 2012 krcha eon horusa jarecka filmy bruno golberg cytaty o schulzu galeria o schulzu leszek mądzik zwierciadło szpilki drohobycz noce górecka bułgarii nasi artyści
  Ramka


SchulzFest 2024

XI MIĘDZYNARODOWY
FESTIWAL 
"Arka wyobraźni
Brunona Schulza"
w Drohobyczu

Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego


***


***

  BRUNO4EVER 
2024-2026 
SchulzFest w drodze do ESK

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

 ***


Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
956759 osób

 

XI Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu, 7-13 lipca 2024
ХI Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца у Дрогобичі, 7-13 липня 2024
11th International Bruno Schulz Festival in Drohobych, July 7-13, 2024

Aktualności
BRUNO4EVER. Projekt "Szpilki" Anny Kaszuby-Dębskiej - w Lublinie


Zapraszamy na wernisaż niezwykłej wystawy

ANNA KASZUBA – DĘBSKA: PROJEKT „SZPILKI” – wernisaż w piątek, 30 listopada o godz. 17 w Warsztatach Kultury w Lublinie (ul. Popiełuszki 5) z udziałem Autorki.

Księga – dzieło „SZPILKI” składa się z instalacji interdyscyplinarnej, złożonej z 200 par kobiecych butów odpowiednio pomalowanych i okodowanych, nadesłanych Autorce z całego świata w ramach akcji „Projekt Szpilki”, 12 ram z pleksi z wydrukami prezentującymi biogramy 12 artystek, totemicznego stołu – postumentu, na którym prezentowana jest Księga.

W zamyśle autorki PROJEKT SZPILKI odkrywa mapę współczesnej kobiecości, opiera się na trzech przestrzeniach czasowych: jest wspomnieniem zapomnianych kobiet, materializuje się w obiekcie rzeźbiarskim współtworzonym przez każdą z uczestniczek oraz wykorzystuje nowe technologie, dzięki którym historie kobiet będą mogły być odtwarzane w przyszłości.

Autorka mówiła o swoim projekcie: Otrzymane zużyte, podniszczone buty przekształcam ze sfery profanum do sfery sacrum tworząc z nich mini obiekty sztuki, za pomocą kolorystycznego kodu stworzonego na podstawie ankiety. Powstaje instalacja kilkuset kolorowych butów – kwiatów, równo ułożonych na zie­lonym trawniku dawnej willi Bianki, literackiej postaci z prozy Brunona Schulza. Widz otrzymuje katalog i dzięki zakodowanemu w nim systemowi kolorów i kodów QR, może na różnych poziomach zaawansowania technologicznego odkodować historie danego obiektu i wykreować we własnej wyobraźni kobietę, do której należał niegdyś zakodowany obiekt. Zgłębiając kolorystyczny kod zawarty w katalogu, widz wykonuje ruch skłonu, pochyla się w celu odkodowania kobiecości. Gest ten jest nawiązaniem do rysunków Schulza, których często głównym tematem było uwielbienia damskich nóg i butów.

Anna Kaszuba-Dębska - ukończyła ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Leszka Misiaka oraz na Wydziale Grafiki w Pracowni Filmu Animowanego prof. Jerzego Kuci. Stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jana Szancenbacha "Stypendium dla młodego kolorysty w Paryżu", prof. Janiny Kraupe-Świderskiej "Dla kobiety malarki w Paryżu". Otrzymała wiele nagród i wyróżnień m.in. Firmy Talens oraz IBBY za działalność wydawniczo-czytelniczą. Zilustrowała  kilkadziesiąt książek. Autorka autorskich filmów animowanych. W 2011 ukończyła studia doktoranckie na ASP w Warszawie. Pracuje nad doktoratem w Pracowni Projektowania Ksiązki i Typografii u prof. Macieja Buszewicza. Projekt Szpilki jest wynikiem badań i przemyśleń doktoranckich.

Drohobycz, 17.IX.2012

V. Festiwal w Drohobyczu, wernisaż

V. Festiwal w Drohobyczu, wernisaż w Willi Bianki

PROJEKT SZPILKI miał premierowy pokaz we wrześniu 2012 roku na V. Międzynarodowym Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu (Ukraina). Na zdjęciach: wernisaż w Drohobyczu.


29-11-2012, 10:16:36


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs