Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

bruno jarecka lublin nieznanaukraina noce leszek mądzik górecka eon horusa szpilki drohobycz nasi artyści filmy galeria krcha festiwal 2012 golberg bułgarii cytaty o schulzu o schulzu zwierciadło
  Ramka

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZ
A

ARKA WYOBRAŹNI

DROHOBYCZ 2020

Program:
Promocja kultury polskiej za granicą„Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,
uzyskanych z dopłat ustanowionych
w grach objętych monopolem państwa,
zgodnie z art. 80 ust. 1
ustawy z dnia 19 listopada 2009 r.
o grach hazardowych” 

ШульцФест 2020
SCHULZFEST 2020

Проект дофінансовано
з фонду Міністра Культури
та Національної Спадщини
Республіки Польща


***


VISEGRAD PANOPTICUM
BY BRUNO SCHULZ 2020

***

BRUNO4EVER 2020
Dni Brunona Schulza
w Lublinie

Zrealizowano z pomocą finansową
GMINY LUBLIN
***
***


 

 

Odwiedziło nas już:
651777 osób
Aktualności
BRUNO4EVER. Projekt "Szpilki" Anny Kaszuby-Dębskiej - w Lublinie


Zapraszamy na wernisaż niezwykłej wystawy

ANNA KASZUBA – DĘBSKA: PROJEKT „SZPILKI” – wernisaż w piątek, 30 listopada o godz. 17 w Warsztatach Kultury w Lublinie (ul. Popiełuszki 5) z udziałem Autorki.

Księga – dzieło „SZPILKI” składa się z instalacji interdyscyplinarnej, złożonej z 200 par kobiecych butów odpowiednio pomalowanych i okodowanych, nadesłanych Autorce z całego świata w ramach akcji „Projekt Szpilki”, 12 ram z pleksi z wydrukami prezentującymi biogramy 12 artystek, totemicznego stołu – postumentu, na którym prezentowana jest Księga.

W zamyśle autorki PROJEKT SZPILKI odkrywa mapę współczesnej kobiecości, opiera się na trzech przestrzeniach czasowych: jest wspomnieniem zapomnianych kobiet, materializuje się w obiekcie rzeźbiarskim współtworzonym przez każdą z uczestniczek oraz wykorzystuje nowe technologie, dzięki którym historie kobiet będą mogły być odtwarzane w przyszłości.

Autorka mówiła o swoim projekcie: Otrzymane zużyte, podniszczone buty przekształcam ze sfery profanum do sfery sacrum tworząc z nich mini obiekty sztuki, za pomocą kolorystycznego kodu stworzonego na podstawie ankiety. Powstaje instalacja kilkuset kolorowych butów – kwiatów, równo ułożonych na zie­lonym trawniku dawnej willi Bianki, literackiej postaci z prozy Brunona Schulza. Widz otrzymuje katalog i dzięki zakodowanemu w nim systemowi kolorów i kodów QR, może na różnych poziomach zaawansowania technologicznego odkodować historie danego obiektu i wykreować we własnej wyobraźni kobietę, do której należał niegdyś zakodowany obiekt. Zgłębiając kolorystyczny kod zawarty w katalogu, widz wykonuje ruch skłonu, pochyla się w celu odkodowania kobiecości. Gest ten jest nawiązaniem do rysunków Schulza, których często głównym tematem było uwielbienia damskich nóg i butów.

Anna Kaszuba-Dębska - ukończyła ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Leszka Misiaka oraz na Wydziale Grafiki w Pracowni Filmu Animowanego prof. Jerzego Kuci. Stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jana Szancenbacha "Stypendium dla młodego kolorysty w Paryżu", prof. Janiny Kraupe-Świderskiej "Dla kobiety malarki w Paryżu". Otrzymała wiele nagród i wyróżnień m.in. Firmy Talens oraz IBBY za działalność wydawniczo-czytelniczą. Zilustrowała  kilkadziesiąt książek. Autorka autorskich filmów animowanych. W 2011 ukończyła studia doktoranckie na ASP w Warszawie. Pracuje nad doktoratem w Pracowni Projektowania Ksiązki i Typografii u prof. Macieja Buszewicza. Projekt Szpilki jest wynikiem badań i przemyśleń doktoranckich.

Drohobycz, 17.IX.2012

V. Festiwal w Drohobyczu, wernisaż

V. Festiwal w Drohobyczu, wernisaż w Willi Bianki

PROJEKT SZPILKI miał premierowy pokaz we wrześniu 2012 roku na V. Międzynarodowym Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu (Ukraina). Na zdjęciach: wernisaż w Drohobyczu.


29-11-2012, 10:16:36


  Festiwale


  NewsLetter

Podaj swój e-mailBądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza
Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs