Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
  Aktualności
  W Lublinie
  W Drohobyczu
  Wszędzie
  Polecamy
  Archiwum
  Warte uwagi
  Kategorie
   Stowarzyszenie
     Historia
     Statut
     Władze
     Członkowie
     Członkowie Honorowi
     Projekty
     Sprawozdania
   Partnerzy
   Projekty
  Bruno4ever

  Tagi

jarecka górecka nieznanaukraina szpilki cytaty o schulzu galeria golberg eon horusa leszek mądzik krcha nasi artyści noce bruno festiwal 2012 drohobycz o schulzu zwierciadło filmy bułgarii lublin
  Ramka


X SchulzFest Lublin-Drohobycz 2022


MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL
BRUNONA SCHULZA

Arka Wyobraźni
DROHOBYCZ / UKRAINA
2022

"Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
- podstawowego funduszu celowego"

***


  BRUNO4EVER 
2021-2023 

Dni Brunona Schulza 
w Lublinie
SCHULZFEST 
Zrealizowano z pomocą finansową
MIASTA  LUBLIN

***

***





 
Rok 2022 / Rokiem Brunona Schulza

Odwiedziło nas już:
907328 osób

Centrum Polonistyczne Uniwersytetu w Drohobyczu zostało przeniesione (z Biblioteki Uniwersytetu) na fakultet filologii, gdzie zajmuje salę, jaka częściowo jest przestrzenią dydaktyczną. Uczynimy z tego miejsca lokację prestiżową. Obiekt jest znaczący:
MA PONAD 150-LETNIĄ HISTORIĘ.
Znaleźliśmy się w salach, gdzie uczył się Iwana Franko, gdzie bywał Bruno Schulz. Obok stoi pomnik Adama Mickiewicza.

PROSIMY O WSPARCIE WYPOSAŻENIA NOWEJ LOKACJI POLCENTRUM.
Trzeba zmienić wyposażenie (w tym komputery), które mają ponad 10 lat.
Już pozyskaliśmy około 2 700 zł ze zbiórek Wędrujący Art Festiwal Hades Szeroka w Lublinie oraz sponsorów. Dziekujemy!
Każda wpłata, za Państwa zgodą, zostanie podkreślona.
Rachunek PKO BP / Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza, 20-112 Lublin, ul. Grodzka 21, NIP 946 25 41 858; z dopiskiem „Darowizna na odnowę Polcentrum w Drohobyczu”:
83 1020 3150 0000 3702 0048 1697

Członkowie Honorowi

Alfred Schreyer członkiem honorowym Stowarzyszenia

90. urodziny Alfreda Schreyera, świętowane w Drohobyczu 9 maja 2012 roku, były wydarzeniem niezwykłym. Ostatni żydowski uczeń Brunona Schulza, muzyk i pedagog wielce zasłużony dla kultury polskiej otrzymał złoty medal Gloria Artis, który w imieniu ministra kultury i dziedzictwa narodowego RP wręczył Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki.


Wśród wielu prezentów i okolicznościowych adresów był także prezent od Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza. Alfred Schreyer otrzymał dyplom honorowego członka SFBS nr 001 - „w uznaniu wyjątkowych zasług dla ochrony pamięci o Brunonie Schulzu i wielokulturowym Drohobyczu, oraz za świadectwo i przykład postawy człowieka kultury”. Były też prezenty - kwiaty, słodycze i nalewki - przekazane od lubelskich przyjaciół, od Elżbiety i Leszka Cwalinów, od Krystyny Pasiecznej i innych osób. Bartłomiej Michałowski wręczył Jubilatowi akwarelowy portret, Ewa Zarzycka uhonorowała okolicznościowym peanami, obecni byli również państwo Małgorzata i Jacek Stachnikowie, goszczący nie raz Pana Alfreda w Pensjonacie Waksman w Lublinie. Uroczystość w Domku Myśliwskim kompleksu restauracyjnego Randez Vous w Drohobyczu prowadził Grzegorz Józefczuk.

Pan Alfred jest w dobrej kondycji, trwająca od godz. 14 do 20 uroczystość wcale go nie zmęczyła; nic dziwnego, że myśli o kolejnych koncertach.

Podczas Piątego Festiwalu w Drohobyczu (6-12 września 2012) planowana jest ukraińska premiera pełnometrażowego (94 minuty) dokumentalnego filmu „The Last Jew from Drohobych” austriackiego reżysera Paula Rosdy, który miał premierę w roku ubiegłym w Wiedniu.



  Festiwale






  NewsLetter

Podaj swój e-mail



Bądź na bieżąco
z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z postacią Brunona Schulza




Kultura w Lublinie
BRUNO SCHULZ MUSEUM DROHOBYCZ
Polecamy:    Ї      Brama_Grodzka      PRZYPINKA.PL      Kurier_Galicyjski      Instytut_Polski w Kijowie      EAST-CULTURE      Zaxid.net      Lonia / Maydan Drohobycz      Wikipedia Ukr      Nowa Europa Wschodnia      ZBRUCZ Pismo internetowe      Rada Miasta Drohobycz   
Copyright © Stowarzyszenie | Projekt: Paweł Górski | Wykonanie: ATLabs